Make-A-Wish -Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος.

Το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος) αφιερώνεται από το 1997 αποκλειστικά σε παιδιά με σοβαρές ασθένειες. Γίναμε κι  εμείς αρωγοί σε αυτή τη προσπάθεια …Aστέρι της Ευχής για Σχολεία

Συμμετείχαμε   στο πρόγραμμα ,με την άδεια του Υπουργείου Παιδείας  ” Αστέρι της Ευχής” στα σχολεία.

Οι μαθητές μας συνειδητοποίησαν  πως η υγεία δεν είναι κάτι δεδομένο,ένιωσαν, πως δίπλα τους υπάρχουν παιδιά που παλεύουν για την υγεία και τη ζωή τους, ενάντια σε σοβαρές αρρώστιες που τα απειλούν, ενώ χάνουν την παιδικότητα τους μέσα στα νοσοκομεία. Ταυτόχρονα ανακάλυψαν πως μαζί με το Make-A-Wish (Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος), μπορούν να κάνουν τη διαφορά και να προσφέρουν χαρά, ελπίδα και δύναμη στα λιγότερο τυχερά παιδιά.
Φέτος δημιουργήσαμε ,ένα διαφορετικό δέντρο.

.Το Ευχόδεντρο μας!!!

Ενα ξύλινο δέντρο … με ξύλινα στολίδια…στο κάθε στολίδι (φέτα ξύλου), κολλήσαμε πλαστικοποιημένη τη φωτογραφία του προσώπου, κάθε μαθητή-τριας μας ντυμένος αϊ-βασίλης,   ο οποιός έκανε τη δίκη του ευχούλα!!!